NADCHODZI TSUNAMI WIDEO. PRZYGOTUJ SIĘ!

KRÓTKI KURS FILMOWY ONLINE z dr Moniką Górską 


Naucz się myśleć jak filmowiec i opowiadać językiem video 


NADCHODZI TSUNAMI WIDEO. PRZYGOTUJ SIĘ!

KRÓTKI KURS FILMOWY ONLINE z dr Moniką Górską 


Naucz się myśleć jak filmowiec i opowiadać językiem video

RÓB FILMY LUB ZNIKAJ

W komunikacji film wypiera druk, a większość firm jeszcze tego nie dostrzega i nie umie kręcić video.

Za 2 lata ten problem urośnie do takich rozmiarów, że firmy te mogą przestać istnieć… 

…przynajmniej w świadomości klientów. Dzięki mojej przełomowej metodzie nauka tworzenia angażującego video jest bardzo prosta. Nie potrzebujesz żadnych inwestycji w drogi sprzęt. Wystarczy to, co już pewnie masz: mała kamerka, smartfon i komputer.  

Uczę tego od wielu lat. Moi studenci z SWPS już po pierwszych lekcjach kręcili swój pierwszy film, choć przedtem nigdy nie mieli kamery w ręku! Nawet kilka z tych filmów zostało nagrodzonych.  

Teraz Twoja kolej nauczyć się tworzyć video, które angażuje, porusza i zdobywa uznanie publiczności lub… klientów. Zanim będzie za późno. 

DLA KOGO TEN KURS?

 • Dla właścicieli firm i szefów działów marketingu – by nauczyli się porozumiewać z klientami językiem video. 
 • Dla pracowników działu marketingu i PR – by sami mogli realizować mniejsze projekty video. 
 • Dla osób, które tworzą materiały video i chcą rozwijać swoje umiejętności – by nie wypadły z rynku. 
 • Dla osób, które chcą przekazać coś ważnego w formie video, np. dla dziennikarzy, blogerów, szefów fundacji, stowarzyszeń, aktywistów społecznych itp. – by ich przesłanie nie zaginęło w szumie informacyjnym. 
 • Dla szkoleniowców i osób, które chcą rozwijać cudze pasje i umiejętności – by zwiększyli swoją siłę oddziaływania. 
 • Dla nauczycieli, którzy chcą wciągać uczniów w świat wiedzy i rozbudzać ich ciekawość – by mówili językiem uczniów i nie stracili ich zainteresowania. 
 • Dla studentów wszystkich kierunków związanych z komunikacją – by byli na czasie. 
 • Dla pasjonatów filmu, którzy chcą się upewnić, że to, co robią, robią dobrze – by nauczyli się bieglej opowiadać językiem filmu. 
 • Dla Ciebie?  

Proponuję Ci 4 lekcje. Przekonasz się, że i Ty możesz nagrywać świetne filmy.

ZAPRASZAM CIĘ NA KRÓTKI KURS FILMOWY DR MONIKI GÓRSKIEJ ONLINE:

Lekcja 1: GRAMATYKA JĘZYKA FILMOWEGO

Film to genialna forma komunikacji, która opiera się na prostych zasadach. W pierwszej lekcji zaczniemy od podstaw, rozbijając trudną sztukę na małe i lekkostrawne elementy. Przez lata sztuka filmowa była jak wiedza tajemna - przekazywana wybranym uczniom przez mistrza. A ja mam zamiar wprowadzić Cię do tego świata… kuchennymi drzwiami. W tej lekcji dowiesz się, jak pokierować uwagą i… myślami widza. Czasem wystarczy jeden kadr, by pokazać coś w nowym świetle. Można powiedzieć, że jest to manipulowanie odbiorcą, dlatego trzeba się tym posługiwać bardzo ostrożnie...  

Lekcja 2: OKO - PIERWSZY MONTAŻYSTA

Jeśli naprawdę chcesz oddziaływać na innych swoimi filmami, to musisz nauczyć się jednego - jak przyciągać wzrok widza. To sztuka montażu, która zaczyna się już w momencie filmowania!
W tej lekcji powiem Ci o 3 elementach, które niezawodnie przyciągają spojrzenia. Nagle zrozumiesz, dlaczego jedne kadry wywołują w Tobie emocje, gdy inne je chłodzą, i jak to wykorzystać w swoim video.
Poznasz też prostą zasadę Kieślowskiego, dzięki której łatwo wybierzesz najbardziej wartościowe ujęcia i odrzucisz te, które mogłyby Ci popsuć video, pozbawiając je dynamiki.  

Lekcja 3: PRZEPIS NA OPOWIEŚĆ

W tej lekcji poznasz najprostszy możliwy sposób na stworzenie wciągającego video. To prosty i życiowy schemat, który sprawia, że sekwencja ujęć zmienia się w interesującą opowieść.
Pokażę Ci moją wypracowaną przez lata strukturę. Ona nie pozwala widzowi odwrócić się nawet na chwilę, by nie przegapić żadnej sceny. Struktura jak po sznurku prowadzi widza do tego punktu, do którego chcesz go doprowadzić.
Poznasz też ciekawy sekret szczegółowości, który odróżnia historie uniwersalne od tych, które rozgrywają się w konkretnych okolicznościach. Korzystają z tego często kampanie wizerunkowe. Nauczysz się też, jak przedstawić bohatera bez słów, tak by widz od razu go polubił! Wyjaśnię Ci też, jak budować napięcie w filmie metodą Czerwonego Kapturka oraz w co musi uwierzyć widz, by odebrał Twoje video jak naprawdę dobrą opowieść.  

Lekcja 4: NAGRANIE SESJI MENTORINGOWEJ NA ŻYWO

To będzie kluczowa dla Ciebie lekcja, ponieważ w niej odpowiem na najważniejsze pytania na temat robienia filmów dla biznesu, między innymi:

 • Co jest najważniejsze w filmie promującym firmę? - na co zwrócić uwagę, zabierając się do jego tworzenia, i jak przekazać misję oraz idee firmy?
 • Ile powinien kosztować film dla biznesu? Skąd wiedzieć, czy to jest właściwa cena?
 • Czy prezes powinien wystąpić w filmie? Kto jeszcze? I o czym powinni mówić?
 • Czy taki film można stworzyć samodzielnie i co jest do tego potrzebne? Czy może jednak niezbędna jest ekipa? Jak ją wybrać? Na co zwrócić uwagę?
 • Jakie są najważniejsze elementy filmu: dźwięk czy obraz, może muzyka albo montaż? Jak dobrać? Na co zwrócić uwagę?  
 • A jeżeli tworzenie filmów zlecasz agencjom, dowiesz się, jak nie marnować budżetu na świecącą karoserię samochodu, gdy w środku nie ma silnika. 

ZACZYNAMY?

Dostęp do wszystkich 4 lekcji dostajesz od razu po zakupie!  

197 zł (z VAT) 

Przęślę Ci mail o tytule "Twoje dane logowania", w którym znajdziesz swój login i hasło do zalogowania na naszej platformie szkoleniowej i... możesz zaczynać!

Jeśli nie znajdziesz maila w swojej skrzynce odbiorczej, sprawdź folder „Oferty”, „Inne” lub nawet "Spam", bo gmail czasem przesadza z tymi filtrami.

KIM JESTEM, BY CIEBIE UCZYĆ ROBIENIA FILMÓW?

Od 30 lat robię filmy, z których wiele zostało nagrodzonych. Realizacji video uczę od 27 lat na uczelniach w Polsce i za granicą. A co najważniejsze: lubię to robić i zarażam tą pasją studentów i uczniów.
Jeśli Cię to interesuje, zamieszczam poniżej listę nagród filmowych, jakie przez lata zdobyli moi uczniowie i ja sama.  

NAGRODY MOICH STUDENTÓW:

Wielkopolskie Porównania Filmowe

 • MAYBE LATER, I nagroda, scen. i reż. Marta Jagielska, 2013 
 • DANCERKA, II nagroda, scen. i reż. Kamila Iżykowicz, 2013  
 • POWER OF WORDS, wyróżnienie honorowe, scen. i reż. Katarzyna Kokot, 2013  
 • INSOMNIA, nagroda specjalna, scen. i reż. Katarzyna Kwiatkowska i Sarah Wiśniewska, 2014  

MOJE NAGRODY: 

 • YOUNG USERS BY VOX, Złote Orły w kategorii: Wprowadzenie produktu na rynek (zbiorowa), 2012
 • ALICJA W KRAINIE CZARÓW, I nagroda w kategorii: autor najlepszego reportażu, „za poruszenie bardzo ważnego społecznie problemu w niekonwencjonalny, wzruszający sposób i wytrwałość w dokumentowaniu przez długi okres losów małej bohaterki”, PIK 16 TVP, 2010 
 • MOJE DZIECKO JEST ANIOŁEM, Certyfikat Finalisty The New York Festivals, 2007 
 • MOJE DZIECKO JEST ANIOŁEM, Grand Prix, Circom Regional - Stowarzyszenie Europejskich Telewizji Regionalnych, 2006 
 • MOJE DZIECKO JEST ANIOŁEM, Dyplom Honorowy, Festiwal Mediów "Człowiek w zagrożeniu", 2006 
 • MOJE DZIECKO JEST ANIOŁEM, Nominacja Prix Europa Berlin, 2006  
 • NA KRAWĘDZIACH, Gold Remi Award, Worldfest Independent Film Festival, Houston, USA, 2005 
 • ŚWIAT NIKODEMA, III nagroda w kategorii: autor najlepszego reportażu, PIK 13 TVP, 2003 WSPÓŁWINNY, I nagroda w kategorii: film dokumentalny, FF Optymistycznych "Happy End”, 2002 
 • DZIEŃ PO DNIU, II Nagroda Oddziału Wielkopolskiego Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich „za rzetelność i fachowość", 2002  
 • OSKARŻONA, Nagroda Specjalna, MFFK, 1995 
 • CHEVETOGNE, A DREAM OF UNITY, Nagroda Prezydenta Miasta Warszawy „za budowanie mostów pomiędzy narodami, kulturami i wyznaniami", MFFK, 1994 
 • LIBERER LE PAPILLON, I nagroda w kategorii: film dokumentalny, MFFK, 1994 
 • List gratulacyjny od Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej wręczony 12 kwietnia 2006 
 • Brązowy Krzyż Zasługi 2007 

NIE WIERZ MI NA SŁOWO SPRAWDŹ, CO MÓWIĄ INNI 

Na tym szkoleniu zrozumiałam, że jest nowy język, trochę obcy mi język – język obrazu, którego bardzo chcę się nauczyć. Na razie jestem początkująca, ale analogia pomiędzy słowami, zdaniami, rozdziałami a kadrami, ujęciami, scenami w filmie jest fascynująca. Ten język obrazu jest coraz bardziej popularny i wszyscy zaczynamy go używać, dlatego musimy wiedzieć, jak się nim porozumiewać.

dr n. med. Halina Bogusz Uniwrsystet Medyczny w Poznaniu 

Dzięki temu szkoleniu, będę mógł podejść do mojej pracy jako muzyka i dźwiękowca o wiele lepiej, z jeszcze większą świadomością tego, co robię. Czuję się napełniony energią i ochotą do zrobienia czegoś – wzięcia kamery i nakręcenia filmu, o którym Monika mówiła na końcu. Pomimo tego, że przez cały kurs czułem się bardzo dobrze, to jednak to ostatnie 5 minut było jak ostatnie 5 minut najlepszego filmu. To sprawiło, że wychodzę z tego szkolenia zmieniony, już inaczej patrzę na świat. A tak lubię się czuć po dobrym filmie.

Kris Górski Właściciel firmy Audioplanet  

Przyszłam na szkolenie myśląc bardziej storytelling, wychodzę myśląc video storytelling. Po pierwszym dniu prawie nie spałam. Cały czas myślałam o tym, o czym rozmawialiśmy na zajęciach. Teraz czeka mnie druga bezsenna noc, żeby przetrawić wszystkie wiadomości i informacje, które tutaj padły. Mam kilka stron notatek. Mam o czym myśleć i nad czym pracować.

Agnieszka Śledzińska

TO JAK, CHCESZ NAUCZYĆ SIĘ TWORZENIA VIDEO TAK DOBREGO, JAK ŚWIETNY FILM? 

 • Po zakupie otrzymasz dostęp do kursu na naszej platformie e-lerningowej, a w nim: 4 lekcje video, 3 transkrypcje lekcji w PDF i ich wersje do ściągnięcia w formacie mp3. 

Możesz wybrać, czy Twój film, biznes i życie będzie kiepską czy dobrą fabułą!  

Możesz wybrać, czy Twój film, biznes i życie będzie kiepską czy dobrą fabułą!