NADCHODZI TSUNAMI WIDEO. PRZYGOTUJ SIĘ!

KRÓTKI KURS FILMOWY ONLINE z dr Moniką Górską 


Naucz się myśleć jak filmowiec
i opowiadać o biznesie językiem video,
tak żeby każdy Cię zrozumiał.

Bezpłatny dostęp do kursu mija 30.09.
Potem znów
będzie w sprzedaży za 197 zł


NADCHODZI TSUNAMI WIDEO. PRZYGOTUJ SIĘ!

KRÓTKI KURS FILMOWY ONLINE z dr Moniką Górską 


Naucz się myśleć jak filmowiec
i opowiadać o biznesie językiem video,
tak żeby każdy Cię zrozumiał.

Bezpłatny dostęp do kursu mija 30.09.
Potem znów będzie w sprzedaży za 197 zł

ALBO VIDEO ALBO ZNIKASZ

Powiem w c-dur. Musisz nauczyć się języka video, inaczej Twój biznes może mieć duży problem. 

Takie radykalne postawienie sprawy może wywołać Twoje zdziwienie. Nic na to nie poradzę. To jest prawda i zaraz to udowodnię.

JAKIE SĄ FAKTY?

 • W komunikacji film wypiera druk, a większość firm jeszcze tego nie dostrzega i nie umie kręcić video.
 • Video to najbardziej uniwersalny język na świecie, który zrozumie każdy bez względu na narodowość.
 • Większość osób, chcąc robić video, skupia się na tym, CZYM to zrobić, czyli jaki sprzęt kupić, jaki dobrać program… Większość poradników w Internecie również skupia się na technice. Fakty są takie, że to sprawa drugorzędna. Liczy się to, CO i DLACZEGO mówisz w Twoim filmie, bo właśnie to przykuwa uwagę oglądającego.
 • Jeśli ktoś nie umie robić video, zleca to firmom zewnętrznym. Zleceniodawcy zazwyczaj, niestety, nie potrafią sprawdzić, czy to video jest dobrze zrobione i czy nie przepłacili za wykonanie. W końcu nie znają się na robieniu filmów.

JAKIE SĄ KONSEKWENCJE?

 • Czeka nas tsunami video. Każdy będzie robił filmy, dosłownie każdy.  
 • Przesyt video spowoduje, że sam fakt zrobienia video nie poprawi konkurencyjności biznesu. Trzeba będzie umieć robić video, które przykuwa uwagę klienta.  
 • Firmy, które nie będą potrafiły komunikować się z klientami za pomocą video, znikną z rynku - może nie od razu dosłownie, ale nikt nie będzie ich zauważał, a to zawsze źle się kończy. 

PODSUMOWUJĄC 

Video to przyszłość, dlatego mam rozwiązanie. Jeśli interesuje Cię po prostu tworzenie video, to nauczysz się, JAK to robić WŁAŚCIWIE. A jeśli pracujesz w biznesie / prowadzisz firmę, to dowiesz się, jak za pomocą video utrzymać obecną pozycję rynkową albo ją jeszcze bardziej wzmocnić. 

ROZWIĄZANIE

 • Krótki Kurs Filmowy to bezpłatny kurs, którego celem jest nauczenie Cię podstaw języka filmowego. 
 • Nie zamierzam na siłę przekonywać Cię do tego, byś został reżyserem, ale zależy mi na tym, by każdy uczestnik kursu, bez względu na dotychczasowe doświadczenie, zrozumiał język filmowy. Bo to podstawa do zrobienia dobrego video. 
 • Dobre video to takie, które przykuwa uwagę widza i sprawia, że wynosi on z filmu to, na czym Tobie zależy. Często bywa tak, że zamierzasz przekazać za pomocą Twojego filmu coś zupełnie innego niż to, co zrozumie klient. Za unikanie takich nieporozumień odpowiada właśnie język filmowy, którego nauczysz się w ramach Krótkiego Kursu Filmowego. 
 • Znając język filmowy, zrozumiesz, że wystarczy Ci zwykły smartphone lub kamerka, by przekazać to, co chcesz, a technologie będą miały dla Ciebie drugorzędne znaczenie. 
 • Krótki Kurs Filmowy jest wstępem do Akademii Video Storytellingu.  

NIE WIERZ MI NA SŁOWO SPRAWDŹ, CO MÓWIĄ INNI  

Na tym szkoleniu zrozumiałam, że jest nowy język, trochę obcy mi język – język obrazu, którego bardzo chcę się nauczyć. Na razie jestem początkująca, ale analogia pomiędzy słowami, zdaniami, rozdziałami a kadrami, ujęciami, scenami w filmie jest fascynująca. Ten język obrazu jest coraz bardziej popularny i wszyscy zaczynamy go używać, dlatego musimy wiedzieć, jak się nim porozumiewać.

dr n. med. Halina Bogusz Uniwrsystet Medyczny w Poznaniu 

Dzięki temu szkoleniu, będę mógł podejść do mojej pracy jako muzyka i dźwiękowca o wiele lepiej, z jeszcze większą świadomością tego, co robię. Czuję się napełniony energią i ochotą do zrobienia czegoś – wzięcia kamery i nakręcenia filmu, o którym Monika mówiła na końcu. Pomimo tego, że przez cały kurs czułem się bardzo dobrze, to jednak to ostatnie 5 minut było jak ostatnie 5 minut najlepszego filmu. To sprawiło, że wychodzę z tego szkolenia zmieniony, już inaczej patrzę na świat. A tak lubię się czuć po dobrym filmie.

Kris Górski Właściciel firmy Audioplanet  

Moniko, masz niezwykły dar czynienia rzeczy nieoczywistych zrozumiałymi, skomplikowanych przejrzystymi, a prostych – na swój sposób magicznymi. Potwierdzasz moją prywatną tezę, że do nauki języków – jakie by one nie były – nie potrzeba żadnego specjalnego talentu, tylko dobrego nauczyciela!

Ewelina Janel
Właścielka IASO Longevity Spa

CO OTRZYMAM W RAMACH KRÓTKIEGO KURSU FILMOWEGO?

Kurs składa się z 4 lekcji

Lekcja 1: GRAMATYKA JĘZYKA FILMOWEGO

W pierwszej lekcji zaczniemy od podstaw. Film to genialna forma komunikacji, która opiera się na prostych zasadach. W tej lekcji dowiesz się, jak pokierować uwagą i… myślami widza. Czasem wystarczy jeden kadr, by pokazać coś w nowym świetle. Można powiedzieć, że jest to manipulowanie odbiorcą, dlatego trzeba się tym posługiwać bardzo ostrożnie...  

Lekcja 2: OKO - PIERWSZY MONTAŻYSTA

Jeśli naprawdę chcesz oddziaływać na innych swoimi filmami, to musisz nauczyć się jednego - jak przyciągać wzrok widza. To sztuka montażu, która zaczyna się już w momencie filmowania! W tej lekcji powiem Ci o 3 elementach, które niezawodnie przyciągają spojrzenia. Nagle zrozumiesz, dlaczego jedne kadry wywołują w Tobie emocje, gdy inne je chłodzą, i jak to wykorzystać w swoim video. Poznasz też prostą zasadę Kieślowskiego, dzięki której łatwo wybierzesz najbardziej wartościowe ujęcia i odrzucisz te, które mogłyby Ci popsuć video, pozbawiając je dynamiki.

Lekcja 3: PRZEPIS NA OPOWIEŚĆ

W tej lekcji poznasz najprostszy możliwy sposób na stworzenie wciągającego video. I otrzymasz jedno z moich najbardziej skutecznych narzędzi filmowych. Tej lekcji na pewno nie chcesz pominąć! Pokażę Ci moją wypracowaną przez lata strukturę, która jak po sznurku prowadzi widza do tego punktu, do którego chcesz go doprowadzić. Zdradzę Ci ciekawy sekret szczegółowości, który odróżnia historie uniwersalne od tych, które rozgrywają się w konkretnych okolicznościach. Korzystają z tego często kampanie wizerunkowe. Nauczysz się, jak przedstawić bohatera bez słów, tak by widz od razu go polubił! Wyjaśnię Ci, jak budować napięcie w filmie metodą Czerwonego Kapturka oraz w co musi uwierzyć widz, by odebrał Twoje video jak naprawdę dobrą opowieść. 

Lekcja 4: MENTORING NA ŻYWO

To będzie kluczowa dla Ciebie lekcja, ponieważ w niej odpowiem na najważniejsze pytania na temat robienia filmów dla biznesu, między innymi:

 • Co jest najważniejsze w filmie promującym firmę? - na co zwrócić uwagę, zabierając się do jego tworzenia, i jak przekazać misję oraz idee firmy? 
 • Ile powinien kosztować film dla biznesu? Skąd wiedzieć, czy to jest właściwa cena? 
 • Czy taki film można stworzyć samodzielnie i co jest do tego potrzebne?
 • Zobaczysz, jak to wcielić w życie na przykładzie case study firmy TYTAX, której film na kanale Tytaxa ma już 4 miliony wyświetleń, a firma dzięki video zarabia 3 razy więcej.
 • Dowiesz się, jak dzięki codziennym livom Błażej w 3 miesiące ze 100 fanów zyskał 10 tysięcy fanów na fb i bez żadnych dodatkowych reklam zaczął sprzedawać swoje usługi.

A jeżeli tworzenie filmów zlecasz agencjom, dowiesz się, jak nie marnować budżetu na świecącą karoserię samochodu, gdy w środku nie ma silnika.  

Do tego szykuję pewną niespodziankę…, ale o niej dowiesz się w trakcie spotkania.  

Spotkanie odbędzie się online, więc odpowiem też na pytania uczestników.   

ZASTANAWIASZ SIĘ, CZY DASZ RADĘ?

PRZECZYTAJ OPINIE UCZESTNIKÓW KKF  

Bałem się, że nic nie zrozumiem, a tu niespodzianka. Używasz języka, który do mnie trafia. Nawet się specjalnie nie pogubiłem i chyba tylko ze dwa razy cofałem. Plany, kadry, sceny, ujęcia. A najbardziej „mniej znaczy więcej”.

Wojciech 

Moniko, po 2-3 minutach byłam już zafascynowana. W kilka minut nie tylko dałaś mi porcję wiedzy, ale też bardzo ładnie “narysowałaś” podstawowe narzędzia i zachęciłaś. Już w głowie układam scenariusz mojego filmu

Gosia

Mam już jakąś wiedzę na temat produkcji filmowej, ale ta lekcja znakomicie porządkuje tę wiedzę, nie wspominając o tym, że wyłożona została w niezwykle konkretny i jednocześnie przyjazny sposób.

Tomasz

 KOMFORT UCZENIA SIĘ

Wiem, że każdy uczy się inaczej, dlatego oprócz nagrań video otrzymasz też transkrypcje 3 lekcji w PDF oraz ich wersje do ściągnięcia w formacie mp3. Zrobiłam wszystko, co w mojej mocy, by zapewnić Ci komfort przyswajania wiedzy.

ILE TO POTRWA?

 • Lekcja nr 1:..21 minut 
 • Lekcja nr 2:..17 minut 
 • Lekcja nr 3:..16 minut 
 • Lekcja nr 4:..ok. 120 minut  

Łącznie: ok. 2 h 50 minut  

CZY TO DLA MNIE?

Najbardziej skorzystają z Krótkiego Kursu Filmowego:

 • właściciele firm i szefowie działów marketingu 
 • pracownicy działu marketingu i PR 
 • firmy i agencje video oraz osoby, które tworzą materiały video i chcą rozwijać swoje umiejętności 
 • osoby, które chcą przekazać coś ważnego w formie video, np. dziennikarze, blogerzy, szefowie fundacji, stowarzyszeń, aktywiści społeczni itp.  
 • szkoleniowcy i osoby, którzy chcą rozwijać cudze pasje i umiejętności 
 • nauczyciele, którzy chcą wciągać uczniów w świat wiedzy i rozbudzać ich ciekawość
 • studenci wszystkich kierunków związanych z komunikacją
 • pasjonaci filmu, którzy chcą się upewnić, że to, co robią, robią dobrze, i nauczyć się biegle opowiadać językiem filmu 
 • Ty?  

CZEMU MASZ UCZYĆ SIĘ ROBIENIA FILMÓW OD DR MONIKI GÓRSKIEJ?

Jestem chyba jedyną osobą w Polsce, która od 30 lat robi filmy, z których wiele zostało nagrodzonych, i jednocześnie posiada unikalną umiejętność uczenia ich tworzenia. Najlepszym dowodem tego są filmy moich studentów wyższych uczelni w Polsce i w Europie.

Wiem, jak w najkrótszym czasie przekazać maksimum praktycznej wiedzy.

Oprócz doświadczenia biznesowego mam autentyczne przygotowanie merytoryczne – jestem reżyserem i scenarzystą 165 filmów zrealizowanych dla telewizji na całym świecie.

Swoje opowieści w filmach powierzyli mi Wiliam Wharton, Philipp Glass, Goran Bregovic, Stefan Stuligrosz, Jerzy Stuhr, Agata Buzek, Kazimierz Kutz, Tomasz Stańko, Kasia Nosowska i wielu innych.

Potwierdzeniem 30-letniej praktyki są nagrody zdobyte na festiwalach na całym świecie:

 • YOUNG USERS BY VOX, Złote Orły w kategorii: Wprowadzenie produktu na rynek (zbiorowa), 2012
 • ALICJA W KRAINIE CZARÓW, I nagroda w kategorii: autor najlepszego reportażu, „za poruszenie bardzo ważnego społecznie problemu w niekonwencjonalny, wzruszający sposób i wytrwałość w dokumentowaniu przez długi okres losów małej bohaterki”, PIK 16 TVP, 2010 
 • MOJE DZIECKO JEST ANIOŁEM, Certyfikat Finalisty The New York Festivals, 2007 
 • MOJE DZIECKO JEST ANIOŁEM, Grand Prix, Circom Regional - Stowarzyszenie Europejskich Telewizji Regionalnych, 2006 
 • MOJE DZIECKO JEST ANIOŁEM, Dyplom Honorowy, Festiwal Mediów "Człowiek w zagrożeniu", 2006 
 • MOJE DZIECKO JEST ANIOŁEM, Nominacja Prix Europa Berlin, 2006  
 • NA KRAWĘDZIACH, Gold Remi Award, Worldfest Independent Film Festival, Houston, USA, 2005 
 • ŚWIAT NIKODEMA, III nagroda w kategorii: autor najlepszego reportażu, PIK 13 TVP, 2003 WSPÓŁWINNY, I nagroda w kategorii: film dokumentalny, FF Optymistycznych "Happy End”, 2002 
 • DZIEŃ PO DNIU, II Nagroda Oddziału Wielkopolskiego Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich „za rzetelność i fachowość", 2002  
 • OSKARŻONA, Nagroda Specjalna, MFFK, 1995 
 • CHEVETOGNE, A DREAM OF UNITY, Nagroda Prezydenta Miasta Warszawy „za budowanie mostów pomiędzy narodami, kulturami i wyznaniami", MFFK, 1994 
 • LIBERER LE PAPILLON, I nagroda w kategorii: film dokumentalny, MFFK, 1994 
 • List gratulacyjny od Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej wręczony 12 kwietnia 2006 
 • Brązowy Krzyż Zasługi 2007 
 • YOUNG USERS BY VOX, Złote Orły w kategorii: Wprowadzenie produktu na rynek (zbiorowa), 2012
 • ALICJA W KRAINIE CZARÓW, I nagroda w kategorii: autor najlepszego reportażu, „za poruszenie bardzo ważnego społecznie problemu w niekonwencjonalny, wzruszający sposób i wytrwałość w dokumentowaniu przez długi okres losów małej bohaterki”, PIK 16 TVP, 2010 
 • MOJE DZIECKO JEST ANIOŁEM, Certyfikat Finalisty The New York Festivals, 2007 
 • MOJE DZIECKO JEST ANIOŁEM, Grand Prix, Circom Regional - Stowarzyszenie Europejskich Telewizji Regionalnych, 2006 
 • MOJE DZIECKO JEST ANIOŁEM, Dyplom Honorowy, Festiwal Mediów "Człowiek w zagrożeniu", 2006 
 • MOJE DZIECKO JEST ANIOŁEM, Nominacja Prix Europa Berlin, 2006  
 • NA KRAWĘDZIACH, Gold Remi Award, Worldfest Independent Film Festival, Houston, USA, 2005 
 • ŚWIAT NIKODEMA, III nagroda w kategorii: autor najlepszego reportażu, PIK 13 TVP, 2003 WSPÓŁWINNY, I nagroda w kategorii: film dokumentalny, FF Optymistycznych "Happy End”, 2002 
 • DZIEŃ PO DNIU, II Nagroda Oddziału Wielkopolskiego Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich „za rzetelność i fachowość", 2002  
 • OSKARŻONA, Nagroda Specjalna, MFFK, 1995 
 • CHEVETOGNE, A DREAM OF UNITY, Nagroda Prezydenta Miasta Warszawy „za budowanie mostów pomiędzy narodami, kulturami i wyznaniami", MFFK, 1994 
 • LIBERER LE PAPILLON, I nagroda w kategorii: film dokumentalny, MFFK, 1994 
 • List gratulacyjny od Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej wręczony 12 kwietnia 2006 
 • Brązowy Krzyż Zasługi 2007 

CO STRACISZ, NIE KORZYSTAJĄC Z KRÓTKIEGO KURSU FILMOWEGO?

 • Nie dowiesz się, jak wiele może zmienić inwestycja Twojego czasu w krótką edukację filmową w Twoim biznesie a także w życiu. 
 • Jeśli przeczytałeś punkt nr 1 „Jakie są fakty”, na górze strony, to wiesz dobrze, że nauka języka video jest zwykłą koniecznością, to Twój obowiązek, jeśli chcesz zdobywać kolejne pokolenia klientów. 

POZNAJ OPINIE

O KRÓTKI KURSIE FILMOWYM

Dziękuję za tak syntetyczną esencję informacji. Ludzie potrafią napisać książkę, żeby uzasadnić swoje wydanie przemyśleń i wiedzy. U Ciebie ten konkret jest na kilka stron, bez dodatkowego zawijania w bawełnę i wycinania lasów w Amazonii. I na tych kilku stronach u Ciebie jest gęsto (jak w piosenkach Jacka Kaczmarskiego).

Marcin

Bardzo dobry, jasny i zrozumiały materiał. Bardzo dziękuję.

Piotr

Bardzo lubię Twój przekaz zarówno ten pisany jak i ten mówiony. Wiedza, którą zawsze przekazujesz jest w łatwy sposób przyswajalna i …… w skrócie, dla mnie bomba i zawsze w pełni do wykorzystania.

Dariusz

DLA TYCH KTÓRZY LUBIĄ CZYTAĆ TO CO NA KOŃCU STRONY

 • Krótki Kurs Filmowy to nieodpłatny kurs, który nauczy Cię języka filmowego, czyli języka, który rozumie każdy, a za 2 lata będzie obowiązkowym językiem biznesu. Wystarczy zobaczyć, co się dzieje w social media i co już teraz robią duże marki… 
 • Z językiem video jest trochę tak jak z językiem angielskim. Kiedyś znajomość angielskiego była wyróżnikiem, potem czymś normalnym, następnie koniecznością, a dziś brak znajomości angielskiego często powoduje… wstyd. W biznesie konsekwencje braku klientów mogą być dużo większe… 
 • Po tym kursie będziesz rozumieć, na czym polega istota języka filmu, zrozumiesz, czemu to jest osiągalne dla Ciebie i że to jest na wyciągnięcie ręki, jeśli skupisz się i poświęcisz temu trochę uwagi. 
 • Po kursie zrozumiesz, że do zrobienia dobrego filmu wystarczą Ci zwykły smartphone lub kamerka i komputer.  
 • Kurs trwa łącznie mniej niż 3 h.  

To jak, chcesz nauczyć się tworzenia video tak dobrego, jak profesjonalny film?

Dostęp do pierwszej lekcji wyślę Ci 22.09.20. Przypominajki o kolejnych lekcjach wyślę Ci mailem co drugi dzień, żeby dać Ci trochę czasu na przerobienie modułu.

Jeśli nie znajdziesz maila w swojej skrzynce odbiorczej, sprawdź folder „Oferty”, „Inne” lub nawet "Spam", bo gmail czasem przesadza z tymi filtrami.

Możesz wybrać, czy Twój film, biznes i życie będzie kiepską czy dobrą fabułą!  

Możesz wybrać, czy Twój film, biznes i życie będzie kiepską czy dobrą fabułą!